عوامل وراثتی یا افزایش سن که موجب ایجاد تغییراتی در ساختمان پلک ها می شود باعث می شود فرد ظاهری خسته و یا سالخورده پیدا کند. بخش عمده این تغییرات عبارت است از:

 

  • ایجاد چروک های ظریف در اطراف پلک ها
  • کش آمدن و شل شدن پوست پلک ها که گاهی منجر به آویزان شدن پوست از لبه پلک می گردد.
  • تجمع چربی اضافه در زیر پوست پلک ها
  • شل شدن عضلات پلک ها
  • ایجاد افتادگی پلک یا ابرو

 

مجموع این تغییرات باعث تغییرات در ظاهرافراد میگردد و در صورتیکه شدید باشد می تواند با مسدود کردن میدان دید جانبی بر عملکرد بینایی فرد نیز تاثیر بگذارد.

 

 

عمل زیبایی پلک چیست؟

عمل زیبایی پلک ممکن است به تنهایی و یا همراه با سایر روش های جراحی زیبایی مثل کشش پوست صورت یا بالا کشیدن ابرو یا تزریق بوتوکس انجام شود.

۱- جراحی پلک فوقانی

درجراحی پلک فوقانی پوست اضافه روی پلک فوقانی و کیسه های چربی (که به صورت پف کردگی بالای پلک تظاهر می کند) برداشته می شود.

به علاوه در صورتیکه افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می توان آن را در حین عمل اصلاح کرد. جراحی پلک فوقانی باعث بهبود شکل و موقعیت پلک فوقانی می شود و در صورتی که وجود پوست اضافه یا افتادگی پلک باعث محدودیت دید جانبی شده باشد این مشکل را برطرف می کند.

در مجموع ظاهری جوان تر و هوشیارتر به فرد می بخشد. گاهی عمل جراحی بالا کشیدن ابرو نیز همراه با جراحی پلک فوقانی انجام می شود.بطور متوسط ماندگاري عمل جراحي ٥ سال است و پس از اين دوره زماني پوست پلك مجددا دچار شاي و افتادگي ميشود .

٢- روش غير جراحي 

در اين روش كه جديدا براي جوانسازي و رفع چروك و افتادگيهاي پلك استفاده ميشود بدون ايجاد برش و خونريزي و بدون نياز به بخيه زدن ميتوان پوستهاي اضافه و چروك هاي پنجه غازي اطراف چشم را بازسازي كرد . نتايج حاصل از اين روش حدود يك تا سه سال ماندگاري دارد .

در اين روش از انرژي پلاسما ( شكل چهارم ماده ) جهت برداشت پوست هاي أضافه و شُل شده پلكها و صاف كردن پوست استفاده ميگردد.تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز فوق تخصصی سلامت بینایی می باشد.